Základna Palava

Všem se omlouváme, ale v současné době jsou omezeny ubytovací možnosti na klubovnách zapříčiněné námi neovlivnitelnou nehodou, do budovy nabouraným automobilem. Je poškozen komín a tudíž ani kamna nejsou k dispozici. V případě zájmu o pronájem je tedy nutno s tímto omezením počítat. Problém je v řešení, neznáme ale bohužel přesný termín nápravy.

Prostory

• Prostory kluboven - Jsou k dispozici 2 místnosti + sociálky, obě dohromady pojmou cca 15-20 lidí na lehnutí (spí se na zemi, je třeba mít karimatku a spacák). Klubovna je vytápěna krbovými kamny (na dřevo) nebo elektrickými přímotopy. Jsou zde stoly, bedny na sednutí.
  • Dále jsou k dispozici prostory půdy - zde se vleze cca 15 lidí na lehnutí. Dá se využít spíš jako nouzové přespání (nevytápěno (v zimě neobyvatelná), přístup z venku, snížený prostor pod střechou, osvětlená).
  • Fotky kluboven
  • Panorama místností kluboven

Vybavení

• K dispozici jsou sociální prostory s dvěma klasickými WC a malou kuchyňkou - vařit lze na kamnech v klubovně nebo elektrické plotně v kuchyňce je spousta hrnků a něco málo základního náčiní: hrnce, misky, příbory, pánve, dřez, umyvadlo, varná konvice, mikrovlnka, většinou je k dispozici i základní koření, čaj a podobně.
  • Na sociálním zařízení teče všude pitná voda.

Poloha

• Základna je na okraji města v rekreační oblasti Palava – doprava: vlakem nebo autobusem do Blanska, pak pěšky (30min) nebo MHD.
  • Základna je na okraji Blanska kousek od lesa. Bezprostředně pod klubovnou je přehradní nádrž určená k rekreaci, restaurace, bufety a dětské hřiště. Z klubovny se dá vyrazit do CHKO Moravský kras (jeskyně, propast,…), propast Macocha je od klubovny 7 km po turistické značce.
  • 49.3682594N, 16.6582183E
  • mapy.cz

Cena pronájmu prostor

• 40,- / osoba / noc + energie (kalkulace 7Kč/kWh)
  • zhruba za víkend (akci) je cena za elektřinu kolem 100Kč (bez použití elektrického vytápění)

Kontakt na správce

Jak jsme budovali novou základnu, můžete vidět na fotogalerii zde.